Aplikacja do szyfrowania Specfile – aktualizacja

Jest już nowa wersja Specfile! Nasza aplikacja do szyfrowania poinformuje Cię o możliwości zaktualizowania oprogramowania automatycznie po uruchomieniu Specfile. Pobierz nową wersję, aby korzystać z dodatkowych funkcji.

Wersja 1.10 jest kompatybilna z wersją 1.9. Oznacza to, że przy jej pomocy odszyfrujesz wszystkie pliki, które zostały zaszyfrowane przez poprzednią wersję Specfile. 
Zobacz jakie zmiany wprowadziliśmy.

Szyfrowanie w locie

Kliknij dwa razy w nazwę zaszyfrowanego pliku. Aplikacja deszyfruje go, a następnie otworzy. Teraz możesz edytować dokument. Gdy zakończysz pracę, plik zostanie automatycznie ponownie zaszyfrowany.

Uwaga! Każda osoba, która miała dostęp do pliku przed odszyfrowaniem, będzie go miała również po zaszyfrowaniu. Oznacza to, że jeżeli współdzielisz pliki na przykład w chmurze albo na dysku sieciowym, nie musisz aktualizować znajdującej się tam zaszyfrowanej wersji pliku.

Szyfrowanie folderów

Od teraz każdy plik w danym folderze jest szyfrowany oddzielnie. Zaszyfrowane pliki przy użyciu funkcji szyfrowania folderów zachowują wszystkie właściwości plików .spcf. Istniejące już w folderze pliki, które posiadają rozszerzenie .spcf, są pomijane przy szyfrowaniu.

Uwaga! Aby korzystać z funkcji szyfrowania folderów należy posiadać konto firmowe.

Deszyfrowanie folderów

Deszyfrowanie folderów odbywa się analogicznie do ich szyfrowania. Wszystkie pliki .spcf są w tym procesie deszyfrowane, natomiast pozostałe dokumenty są pomijane bez zmiany.

Pierwszy list

Pierwszy list to protokół wysyłki zabezpieczonych dokumentów do adresatów bez konta. Aplikacja do szyfrowania Specfile w swojej nowej odsłonie pozwala na kolejkowanie wysyłki zaszyfrowanych dokumentów do użytkowników, którzy nie posiadają jeszcze konta Specfile. Aplikacja automatycznie, raz dziennie, wysyła do adresatów powiadomienia e-mail o oczekującej przesyłce. Specfile przez określoną ilość dni (od 1 do 30) oczekuje na pobranie i uruchomienia aplikacji przez adresata Twojej wysyłki, który nie posiada konta. Po stwierdzeniu założenia konta, aplikacja do szyfrowania wysyła zaszyfrowany dokument automatycznie. 

Uwaga! Nadawca sam określa, przez ile dni powiadomienie e-mail o oczekującej przesyłce jest wysyłane (od 1 do 30 dni). Funkcja pierwszego listu jest dostępna jedynie dla kont firmowych.

Ewidencja szyfrowanych danych

Nastąpiły również zmiany w samej ewidencjiszyfrowanych danych. Ewidencja jest prowadzona jedynie dla dokumentu wysyłanego z poziomu aplikacji oraz przy jego pierwszym odszyfrowaniu (celem stwierdzenia odbioru wysyłanych dokumentów).

Uwaga! Pogląd plików wysyłanych do osób bez konta jest możliwy do 30 dni wstecz.


Chroń swoje dokumenty. Szyfrowanie dokumentów pdf, word, excel , zdjęć czy video, a nawet szyfrowanie całych folderów jednym kliknięciem.
Pobierz bezpłatnie aplikację Specfile

Zostaw komentarz

MENU