Bezpieczeństwo w Internecie – zrób quiz i sprawdź swoją wiedzę

Bezpieczeństwo w Internecie? Wycieki danych, włamania na konta, szantaże, wyłudzenia pieniędzy, utrata plików, upublicznienie prywatnych informacji? To mnie nie dotyczy – słyszymy często. A przecież  to tak samo, jakby powiedzieć, że nie dotyczą mnie zasady bezpieczeństwa na drodze, bo nigdy nie miałem wypadku samochodowego.  

Bezpieczeństwo w Internecie – sprawdź swoją wiedzę

Warto sprawdzić swoją wiedzę związaną z bezpieczeństwem w Internecie z co najmniej trzech powodów. Po pierwsze – dzięki quizowi poznasz potencjalne zagrożenia, które czyhają na Ciebie w Internecie. Sytuacje, które są niebezpieczne dla Ciebie i… Twojego komputera. W przyszłości – jeśli przydarzy Ci się jedna z przytoczonych historii – z pewnością zastanowisz się dwa razy. Kto wie, może dzięki temu uchronisz się przed wyciekiem prywatnych zdjęć do sieci albo utratą oszczędności.

Po drugie – sprawdzisz swoją wiedzę. Obszary, które doskonale znasz i rozumiesz oraz te, które wymagają douczenia. Dużo przydatnej wiedzy znajdziesz na naszym blogu blog.specfile.pl. Zapraszamy również na bezpłatne szkolenia i meetupy, które organizujemy w Poznaniu we współpracy z Arturem Markiewiczem z cyberkurs.online. Jeśli potrzebujesz takiego szkolenia dla siebie lub swojej organizacji albo chcesz je zorganizować w swoim mieście, skontaktuj się z nami. Przygotujemy dla Ciebie dedykowaną ofertę zgodnie z obszarami, które chcesz lepiej poznać i zrozumieć mechanizmy ich działania.

Po trzecie – to po prostu fajny quiz😊 Możesz przesłać go do swoich bliskich i znajomych, aby wspólnie z nami szerzyć kulturę bezpiecznego Internetu. Musisz wiedzieć, że jeśli komputer Twojego przyjaciela zostanie zhakowany, a znajdują się tam różne poufne informacje na Twój temat – zdjęcia, filmy, prywatne wiadomości wymieniane na komunikatorach – przestępca może to wykorzystać przeciwko Tobie. Dlatego każdemu powinno zależeć na tym, aby nasze komputery były  bezpieczne, a poufne dokumenty szyfrowane (ty i Twoi znajomi możecie je zabezpieczać bezpłatną aplikacją Specfile).

To co, chcesz zrobić quiz?

P.S. Jeśli jesteś właścicielem firmy, mamy dla Ciebie coś interesującego. Możesz bezpłatnie sprawdzić podatność Twoich pracowników na ataki phishingowe. Poświęć kilka minut: daj nam znać kogo mamy przetestować, a my wyślemy Ci raport dotyczący podatności wybranych przez Ciebie osób. Test możesz zlecić tutaj > https://testbezpieczenstwa.specfile.pl/

Zostaw komentarz

MENU