Fantastic Cyber Eight: czy walka z hakerami zawsze jest nierówna?

W kwietniu działaliśmy konferencyjnie i szkoleniowo bardzo prężnie. Maj zapowiada się równie gorąco, ale zanim o maju, wróćmy jeszcze do kwietnia i warsztatów zorganizowanych we współpracy z +jeden Poznań.

Założeniem szkolenia było uświadomienie uczestnikom, że cyberprzestępcy nie walczą fair. Czy istnieje jakiś sposób, aby zabezpieczyć się przed atakiem? Niestety, nie bardzo.  Ale możemy stać się trudniejszym celem. Skuteczna obrona opiera się na dobrej strategii. Podczas spotkania rozmawialiśmy o ośmiu zagadnieniach, dzięki którym zawsze będziemy jeden krok przed hakerami:

  • jak wybrać właściwą, bezpieczną przeglądarkę internetową
  • co to znaczy silne, unikalne hasło
  • dlaczego należy robić aktualizacje
  • czym różni się firewall od antywirusa i dlaczego należy stosować oba
  • jak być świadomym użytkownikiem Internetu czyli w sieci nic nie ginie
  • dlaczego nie chcemy przyznać, że Wi-Fi jest niebezpieczne
  • czy tylko szyfrowanie uratuje Cię przed wyciekiem danych

Spotkanie poprowadzili Kasia Abramowicz i Artur Markiewicz.

Jeśli nie czytaliście wcześniejszego artykułu o spotkaniu naszej grupy Poznań prawo, biznes – bezpieczeństwo i technologia meetup, przypominamy ich krótkie bio:

Kasia – radczyni prawna – od lat ułatwia życie polskim internautom (Przelewy24, Bilety24, Specprawnik, Specfile, odUslug).

Prelegentka m.in. Law Summit, LegalTech Polska, CyberSec, Impact Fintech i wielu innych konferencji.

Mentorka GLOBAL LEGAL HACKATHON POLSKA.

Artur zdobywał doświadczenie w projektach z obszarów bezpieczeństwa, infrastruktury, sieci, urządzeń klienckich, systemów szpitalnych, serwerowni, oprogramowani użytkowego i do bezpieczeństwa, szkoleń z cyberbezpieczeństwa dla IT i osób poza IT (
https://cyberkurs.online/ )

Jest aktywnym członkiem Toastmasters (organizacja non-profit będąca światowym liderem w rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i przywódczych).

To nie jest ostatnie szkolenie z cyberbezpieczeństwa. Jeśli nie było Cię na kwietniowym, przyjdź do Poznań Biznes Partner (ul. 28 Czerwca 1956 r. w Poznaniu, sala nr 404), na (nie)bezpieczny szef, (nie)bezpieczny pracownik. To bezpłatne szkolenie odbędzie się w środę 22 maja o 17:00.

Chcesz zorganizować szkolenie dla swojej firmy? Napisz na kontakt@specfile.pl.

Zostaw komentarz

MENU