Jak nadać list polecony przez Internet? Poradnik przedsiębiorcy

Jesteś przedsiębiorcą? Wysyłasz listy polecone? Chcesz oszczędzić czas i pieniądze? Nadaj list polecony prze Internet!

List polecony przez Internet – o co chodzi?

List polecony przez Internet czyli Elektroniczny List Polecony to tania alternatywa dla tradycyjnej formy wysyłki. Ten cyfrowy odpowiednik papierowego listu poleconego pozwala zaoszczędzić dużo czasu i pieniędzy. Koszt jednego e-poleconego to zaledwie 1 zł netto, a jeśli odbiorca nie otworzy listu, nie płacisz za wysyłkę. Elektroniczny List Polecony nadasz bez wychodzenia z domu przy pomocy prostej aplikacji Specfile dla osób nietechnicznych.

Czy list polecony przez Internet jest zgodny z prawem?

List polecony wysłany przez Internet nosi wszelkie znamiona tradycyjnej wysyłki rejestrowanej. Elektroniczne potwierdzenie odbioru (wysyłane nadawcy w formacie PDF w momencie otwarcia listu przez odbiorcę), musi zostać dopuszczone jako dowód w postępowaniu sądowym. Mówią o tym przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r.

List polecony przez Internet – to się opłaca!

Z naszych badań wynika, że prawie 50% małych firm wysyła co najmniej 50 listów poleconych miesięcznie. Elektroniczny List Polecony jest doskonałą alternatywą dla tych przedsiębiorców, pozwalającą zaoszczędzić nie tylko czas, ale i niemałe pieniądze. E-polecony kosztuje zaledwie 1 zł netto. Jeśli odbiorca nie otworzy listu w wyznaczonym przez Ciebie czasie, nie płacisz za wysyłkę. Zatem ponosisz koszt tylko i wyłącznie wówczas, gdy Twoja wysyłka jest skuteczna. Uczciwe, prawda? Warto także zwrócić uwagę, że możesz zachęcić odbiorcę do otwarcia listu poleconego wyznaczając tzw. premię za odbiór. Premia za odbiór jest dobrowolna.

Więcej na temat oszczędności związanych z wprowadzeniem do przedsiębiorstwa Elektronicznego Listu Poleconego dowiesz się z tego tekstu>>> O ile doręczenie elektroniczne listu poleconego zmniejsza wydatki na administrację?

Jak nadać list polecony przez Internet?

Aby nadać list polecony przez Internet, musisz pobrać aplikację Specfile i zarejestrować się. Sam proces wysyłki jest prosty i intuicyjny i nie wymaga żadnej wiedzy technicznej.

W pierwszym kroku zasil portmonetkę odpowiednią kwotą, niezbędną do nadania listu. Zrobisz to po zalogowaniu się do swojego konta w zakładce „portmonetka”.

I to tyle😊 Możesz przystąpić do wysyłki. Wybierz plik, który chcesz nadać i kliknij na niego prawym przyciskiem myszy. Z menu wybierz „Specfile> Szyfruj/Wyślij”. Wywołasz tym samym okno aplikacji.

Twój list zostanie wysłany w bezpiecznej formie szyfrowanej. Wpisz adres e-mail osoby, która będzie mogła zapoznać się z treścią listu i kliknij „Szyfruj plik do wysyłki”. Wybierz rodzaj przesyłki „rejestrowana”.

Wybierz osobę/osoby, którym chcesz wysłać list z poziomu aplikacji (możesz wysłać kopię do siebie, to nic nie kosztuje). W tym kroku możesz także dodać jawną treść wiadomości („dołącz wiadomość”). Kliknij „dalej”.

Wybierz wysokość premii za odbiór (może wynosić 0 zł) i okres oczekiwania od 1 do 30 dni. To czas, który Specfile będzie traktował jako okres, w którym może uznać wysyłkę za skuteczną i wysłać do nadawcy potwierdzenie odbioru (jeśli elektroniczny list polecony zostanie rzeczywiście otwarty). Kliknij „Wyślij”.

Jeśli opisany proces wydaje Ci się skomplikowany, uwierz nam – nie jest. Wysyłka listu poleconego przez Internet jest bardzo prosta, zobacz sam: 

Aby dowiedzieć się więcej o wysyłce Elektronicznego Listu Poleconego i funkcjonowaniu aplikacji Specfile, zapoznaj się z naszym poradnikiem> https://docs.specfile.pl/

Zostaw komentarz

MENU