Jak zabezpieczyć folder hasłem? Poznaj prosty sposób na ochronę wielu dokumentów

Hasło „jak zabezpieczyć folder hasłem” i jego pochodne są jednym z najczęściej wpisywanych w wyszukiwarkę Google zapytaniem w kontekście ochrony dokumentów. Skoro pojawia się pytanie, śpieszę z odpowiedzią. Przetestowałam nawet najbardziej popularną i polecaną przez internautów metodę.

Jak zabezpieczyć folder hasłem?

Wpisałam hasło w wyszukiwarkę podobnie jak to czynią inni zainteresowani (bo do tej pory szyfrowałam foldery tylko przy pomocy aplikacji do szyfrowania Specfile, dlatego nie miałam innej wiedzy na ten temat) i moim oczom ukazał się koszmar. 9 punktów jak to zrobić z poziomu systemu operacyjnego Windows. Przetestowałam.

Utworzyłam katalog, a w nim kilka plików w różnych formatach: PDF, JPD, PNG, Excel i oczywiście dokument tekstowy. Następnie, zgodnie z instrukcją, utworzyłam dokument w notatniku, skopiowałam podany kod i ustaliłam hasło (należy je wpisać w konkretnym miejscu w kodzie). Nazwałam plik locker.bat. No i teraz, zgodnie z tym co przeczytałam, przechodząc do folderu, który chcę zabezpieczyć, powinnam zauważyć nową komendę o nazwie „Locker”. Szukam. Nie ma. Szukam znowu. Nie ma nadal. Postanowiłam znaleźć nową instrukcję, żeby nie tracić więcej czasu.

Wykonałam czary z kodem w pliku tekstowym jeszcze raz i…chyba zadziałało. Zwycięstwo, jest folder „Private”! Pięć razy próbowałam wydać komendę zabezpiecz hasłem. I…nic. Z natury jestem uparta, więc podjęłam ostatnią próbę, w końcu do trzech razy sztuka.

Człowiek to jest jednak biedny, gdy nic nie rozumie z kodu, który wpisuje. Więc mu się przyjrzałam dokładniej. Literka po literce, bo może coś źle skopiowałam? I rzeczywiście, skopiowanie kodu ze strony wiązało się ze skopiowaniem adresu tej strony, o czym autorzy poradnika wyraźnie zapomnieli poinformować. Uradowana i pełna optymizmu jak Watson zapisałam plik jako locker.bat. Przerzuciłam pliki do nowo utworzonego folderu „Private”, wydałam komendę i…udało się. W końcu! Czas operacji: 30 minut.

Jak zabezpieczyć folder hasłem? Można prościej

Dla porównania zabezpieczyłam folder też aplikacją Specfile, z której korzystam na co dzień. Czas operacji: 10 sekund. Liczyłam.

Jeżeli ktoś mnie zapyta jak zabezpieczyć folder hasłem, zawsze polecę aplikację do szyfrowania. To szybkie, bezpieczne i bardzo proste rozwiązanie, które zawsze kończy się powodzeniem. Chociaż nie ukrywam, że moja pierwsza przygoda z wklejaniem kodu i wydawaniem komendy była bardzo emocjonująca. Ale raz zdecydowanie wystarczy.


Chroń swoje dokumenty. Szyfrowanie dokumentów word, pdf, excel , zdjęć czy video, a nawet szyfrowanie całych folderów nigdy nie było tak proste. Wystarczy jeden klik.
Pobierz bezpłatnie aplikację Specfile

test phishingowy

Zostaw komentarz

MENU