Jaki wybrać program do szyfrowania danych?

Specfile to program do szyfrowania danych, który zabezpieczy wszystkie ważne pliki na Twoim komputerze. Dlaczego uważamy, że ta aplikacja do szyfrowania powinna być godna Twojej uwagi? Ponieważ jest prosta w użyciu. Nie musisz posiadać specjalistycznej wiedzy, aby z niej korzystać. Jeżeli jesteś użytkownikiem komputera, który potrafi utworzyć nowy folder na pulpicie zakładamy, że opanowałeś już obsługę Specfile. To naprawdę takie proste. Klikasz prawym klawiszem myszy w plik, który chcesz zaszyfrować. Pojawia się tak zwane menu kontekstowe. Wybierasz „Szyfruj/deszyfruj (Specfile)”. I gotowe. Program do szyfrowania danych Specfile, choć jest bardzo prosty w użyciu, korzysta z algorytmów, które wykorzystuje się na świecie do utajniania informacji. Są one uznawane za standard w kryptografii ze względu na ich bezpieczeństwo. Ale po kolei.

deszyfrowanie plików specfile

Program do szyfrowania plików

Specfile to program do szyfrowania plików. Wszystkich. Szyfrowanie plików Word, szyfrowanie plików Excel, szyfrowanie zdjęć, szyfrowanie pdf, a nawet dysków zewnętrznych (na przykład szyfrowanie pendrive) wykona Specfile. Wybierając to narzędzie do szyfrowania korzystasz tylko z jednego programu, by zabezpieczyć wszystkie ważne dla Ciebie dane. Pliki szyfrowane są kaskadowo przy użyciu algorytmów RSA-4096 oraz AES-256. RSA jest niesymetrycznym algorytmem szyfrującym, który do szyfrowania używa innego klucza niż do deszyfrowania. Długość klucza wynosi 4096 bity. Czas złamania takiego klucza liczy się … w erach. Natomiast algorytm AES został przyjęty jako standard federalny w USA. Jest pierwszym (i jedynym) dostępnym publicznie szyfrem, który był zatwierdzony i wykorzystywany przez amerykańską wewnętrzną agencję wywiadowczą do ochrony ściśle tajnych informacji. Więcej wiadomości na temat algorytmów, które wykorzystuje narzędzie do szyfrowania Specfile znajdziesz TU.

Podsumujmy. Jako program do szyfrowania tekstu Specfile sprawdzi się wówczas gdy chcesz zabezpieczyć ważne dokumenty tekstowe w różnych formatach – może to być na przykład Word, WordPad, poufna informacja w notatniku i w plikach z innych narzędzi, które wykorzystujesz do pisania na komputerze. Jeśli jakikolwiek ważny dokument zapiszesz w formacie pdf – prezentację, projekt czy pokaz zdjęć – możesz wykorzystać Specfile jako program do szyfrowania pdf. Pamiętaj, że należy wykonywać kopię zapasową najważniejszych plików, która chroni przed utratą ważnych danych w przypadku próby ich kradzieży czy awarii komputera. Przechowuj te dane w formie zaszyfrowanej w chmurze lub na dysku zewnętrznym. Specfile sprawdza się jako program do szyfrowania pendrive, ale nie tylko. Bez problemu zaszyfrujesz dane przechowywane na każdym nośniku pamięci zewnętrznej.

Program do zabezpieczenia folderu

A teraz najlepsze. Czy Specfile to także program do szyfrowania folderu? Tak, Specfile posłuży Ci także jako program do zabezpieczania folderu hasłem. Oznacza to, że nie musisz zabezpieczać poszczególnych plików. Jeśli masz ich dużo mogłoby to się okazać żmudne i czasochłonne. Jako program do szyfrowania folderu Specfile działa dokładnie tak samo, jak przy szyfrowaniu pliku. Wystarczy, że wrzucisz wszystkie poufne treści do katalogu, klikniesz prawym przyciskiem myszy i wybierzesz „Szyfruj/deszyfruj (Specfile)”. Aplikacja jest zatem bardzo łatwa w użytkowaniu zarówno wówczas, gdy chcesz zabezpieczyć plik, jak i wtedy gdy potrzebny jest Ci program do szyfrowania folderu.

Program do szyfrowania plików i folderów Specfile będzie użyteczny zarówno dla użytkowników indywidualnych (prywatnych), jak i dla firm. Konto firmowe posiada szereg dodatkowych możliwości, które usprawniają pracę na szyfrowanych dokumentach w każdym przedsiębiorstwie. Specfile służy nie tylko jako program do szyfrowania folderu. Płatna wersja umożliwia współdzielenie zaszyfrowanych plików, przesyłanie ich bezpośrednio z aplikacji lub przy pomocy innego narzędzia do wysyłki (poczta elektroniczna, WeTransfer i inne) czy prowadzenie ewidencji szyfrowanych dokumentów w kontekście wprowadzanych zmian. Oznacza to, że administrator konta może sprawdzić który plik został zmodyfikowany, kiedy i przez kogo. To bardzo ważna funkcja, która daje kontrolę nad dokumentami stanowiącymi tajemnicę przedsiębiorstwa. Oczywiści w ramach konta firmowego możesz wykorzystywać także Specfile jako program do zakładania hasła na foldery.

Darmowy program do zabezpieczenia folderu hasłem to też Specfile. Dla wszystkich osób, które chcą chronić poufne dokumenty przed niepowołanym dostępem, aplikacja do szyfrowania Specfile jest i będzie darmowa. Różnica pomiędzy kontem podstawowym i firmowym dotyczy tylko dodatkowych funkcjonalności. Fakt, że do użytku prywatnego korzystasz z darmowej wersji Specfile nie oznacza, że poufne dane są inaczej chronione. Dla wielu użytkowników istotną informacją jest także to, że Specfile to program do zabezpieczenia folderu hasłem po polsku.

Podsumowanie

Specfile to program do szyfrowania plików i folderów. Do użytku prywatnego służy jako darmowy program do zabezpieczenia folderu hasłem. Dodatkowo warto podkreślić, że jest to program do zabezpieczenia folderu hasłem po polsku. Jeżeli chcesz wdrożyć aplikację w swojej firmie, możesz być pewien, że narzędzie z powodzeniem wykorzysta każdy użytkownik komputera, nawet ten który wyraża obawy, że jego umiejętności w tym zakresie są jedynie podstawowe. Program do zakładania hasła na foldery (lub jeśli wolisz pojedyncze pliki) będzie pomocny dla każdego, kto chroni bezpieczeństwo swoich poufnych danych – umów, projektów, zdjęć czy filmów. Jeśli przechowujesz na swoim komputerze informacje przeznaczone tylko do Twojego wglądu w dużej ilości, wykorzystaj Specfile jako program do zabezpieczania folderu hasłem. Zrobisz to jednym kliknięciem.

Program do szyfrowania danych Specfile będzie pomocy dla każdego świadomego użytkownika komputera, który przechowuje ważne dokumenty w wersji elektronicznej. Każdy z nas jest w posiadaniu takich plików, których nie chce udostępniać osobom trzecim. Są to nie tylko umowy czy projekty, ale także prywatne zdjęcia lub filmy, które chcemy zachować tylko dla naszych oczu. Dlatego wykorzystuj program do szyfrowania danych wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz, bo aby zabezpieczyć najważniejsze dokumenty prywatne możesz skorzystać z darmowej wersji naszej aplikacji.


POBIERZ APLIKACJĘ SPECFILE
Zobacz także Rejestracja w Specfile

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /usr/home/SpecBlog/domains/specblog.usermd.net/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3787 Warning: Attempt to read property "name" on null in /usr/home/SpecBlog/domains/specblog.usermd.net/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3789 Warning: Attempt to read property "slug" on null in /usr/home/SpecBlog/domains/specblog.usermd.net/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3791

Zostaw komentarz

MENU