Kongres bezpieczeństwa w sieci za nami

To był nasz pierwszy Kongres Bezpieczeństwa w Sieci. Z jakimi wnioskami przyjechaliśmy z Warszawy?

Kongresie Bezpieczeństwa w Sieci – co to za wydarzenie?

Na początek kilka informacji ogólnych. Kongresie Bezpieczeństwa w Sieci odbył się w Warszawie 10 kwietnia. Wydarzenie zostało zorganizowane dla entuzjastów cyberbezpieczeństwa i ekspertów IT security. Rozmawialiśmy o cyberprzestępczości, wyzwaniach stojących przed specjalistami od bezpieczeństwa IT, sposobach zapobiegania cyberatakom oraz wyciekom informacji, kierunkach rozwoju zagrożeń oraz prawnych aspektach cyberbezpieczeństwa.

Dziękujemy za doborowe towarzystwo! Prelegenci i tematy wystąpień:

  • Karol Wodecki (BNP Paribas Securities Services S.K.A.): „Bezpieczeństwo naszych danych, wycieki oraz incydenty”
  • Jerzy Baranowski (EuroLinux): „A kto chodzi w ciemności, nie wie, dokąd idzie. Przewaga EuroManagera w zarządzaniu infrastrukturą linuksową”
  • Anna Rożej, Ignacy Wilczyński (Inseqr): „Skalowalne sposoby autoryzacji użytkowników w systemie teleinformatycznym – rozwiązanie deweloperskie”
  • Joanna Gronowicz (BTC): „Kluczowe polityki zapobiegania wyciekom danych – czy można szybko wdrożyć skuteczne i wydajne rozwiązanie klasy DLP?”
  • Filip Sadzik (A plus C Systems):  „Statlook – znajdź igłę w stogu siana”
  • Michał Pilc (Poznańskie Centrum Superkomputerowo-Sieciowe): „Wyzwania bezpieczeństwa związane z wdrożeniem sieci 5G w Polsce”
  • Paweł Wałuszko (Waluszko.net): „Bezpieczeństwo stron internetowych: case i wnioski”
  • Andrzej Niemiec (Polskie Towarzystwo Informatyczne): „Technika informatyczna – Techniki bezpieczeństwa – Wytyczne dotyczące gromadzenia przejmowania i przechowywania cyfrowego materiału dowodowego (czyli first response)”
  • Jacek Bajorek (Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju): „Trudne dzieciństwo Cyberbezpieczeństwa, czyli jak podchodzimy do Ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa”
  • Kasia Abramowicz (Specfile.pl) wystąpiła z prelekcją: „Którędy wchodzi haker po dane? Szyfrowanie kontra luki bezpieczeństwa”.

Kongresie Bezpieczeństwa w Sieci – jakie wyciągnęliśmy wnioski?

Wiele osób przyjechało na spotkanie właśnie po to, aby posłuchać o szyfrowaniu. I to jest dla nas dobry znak, bo szerzenie wiedzy na temat bezpieczeństwa danych osobowych, ważnych dokumentów firmowych oraz prywatnych plików, jest naszym priorytetem. Fakt, że Specfile umożliwia współdzielenie szyfrowanych plików i otwieranie ich indywidualnymi hasłami, które przynależą do użytkownika, a nie samego pliku, zrobił prawdziwą furorę😊

Dziękujemy obecnym za ciekawe rozmowy o bezpieczeństwie w Internecie. A dla wszystkich nieobecnych przygotowaliśmy fotorelację z tego wydarzenia. 


Chroń swoje dokumenty. Szyfrowanie dokumentów word, pdf, excel , zdjęć czy video, a nawet szyfrowanie całych folderów nigdy nie było tak proste. Wystarczy jeden klik.
Pobierz bezpłatnie aplikację Specfile

test phishingowy

Zostaw komentarz

MENU