LEX Hub: wystartował nowy ekosystem prawno-technologiczny Wolters Kluwer

LEX Hub – tak nazywa się platforma LegalTech, którą w styczniu br. uruchomił Wolters Kluwer Polska. Zadaniem LEX Hub jest tworzenie innowacji poprzez integrację start-upów, specjalistów IT oraz użytkowników z sektorów prawa, biznesu i administracji publicznej. Jakie korzyści zapewnia LEX Hub i kto może do niego dołączyć?

Nowa inicjatywa to odpowiedź na wyzwania stojące przed branżą prawniczą oraz jej klientami. Są to m.in. kwestie rozwoju biznesu na coraz trudniejszym rynku, zagadnienia compliance czy law for good (dostęp obywateli do usług prawnych). Do tego dochodzą gwałtowne zmiany technologiczne jak zarządzanie kontraktami czy analityka, dostęp do wiarygodnych informacji oraz automatyzacja rutynowych
czynności prawniczych.

– Stworzyliśmy ekosystem LEX Hub, ponieważ jesteśmy wiodącym dostawcą technologii i wiedzy prawnej dla profesjonalistów wielu branż. Zmiany technologiczne wymagają szybkiej reakcji, a warunkiem sukcesu na konkurencyjnym rynku staje się kreowanie innowacji – zawsze z myślą o codziennej pracy użytkowników – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Integracja 3 segmentów

Istotą działania LEX Hub jest zaproszenie do współpracy, wspólne tworzenie oraz korzystanie z innowacji. Wolters Kluwer zaprasza partnerów z 3 segmentów. Do pierwszej grupy należą firmy (m.in. start-upy), które niezależenie od swojej wielkości chcą rozwijać i promować przygotowane przez siebie produkty bądź usługi (lub ich prototypy). Drugą grupą partnerów są specjaliści IT jak deweloperzy i programiści, którzy chcą mieć wpływ na obszar LegalTech w Polsce. Trzecim segmentem partnerów LEX Hub są m.in. prawnicy z kancelarii lub firm, doradcy podatkowi, księgowi oraz urzędnicy, którzy będą testować, oceniać i na końcu korzystać z opracowanych rozwiązań.

Innowacje docelowo mają być zintegrowane technologicznie z produktami i usługami Wolters Kluwer, w tym z systemem LEX. W ten sposób utworzą jeden, wygodny dla wszystkich partnerów, ekosystem pracy.

– Dotychczas skupialiśmy się na wewnętrznej innowacji i rozwoju naszych
systemów, teraz stawiamy na model partnerstw w postaci LEX Hub. Chcemy być liderem rozwiązań LegalTech i znaleźć odpowiedź na nowe potrzeby branży prawniczej oraz klientów – wyjaśnia Marcin Kleina, członek zarządu Wolters Kluwer Polska.

Jakie są korzyści?

Partnerzy LEX Hub mogą liczyć na wielorakie korzyści. Firmy zyskają nowe
możliwości rozwoju dzięki łatwiejszemu dotarciu ze swoim produktem do ponad 400 tys. użytkowników LEX oraz do potencjalnych klientów z sektorów prawa, biznesu oraz administracji. W tym celu otrzymają dostęp do kanałów promocyjnych Wolters Kluwer jak serwis Prawo.pl, media społecznościowe oraz eventy branżowe. Produkty partnerów będą także promowane i sprzedawane poprzez sklep LEX Hub, czyli nowy marketplace z aplikacjami, eksperckimi treściami i usługami.

Z kolei specjaliści IT mogą liczyć m.in. na dostęp do danych prawnych i gospodarczych poprzez API. Zyskają też know-how oraz odpowiednią dokumentację i narzędzia. Otrzymają ponadto szansę na tworzenie innowacji wspólnie z doświadczonymi partnerami, start-upami oraz innymi pasjonatami LegalTech.

– Dzięki LEX Hub przyspieszymy pracę nad innowacjami prawniczymi, a naszym partnerom zapewnimy lepsze warunki rozwoju. Z kolei profesjonaliści różnych branż, w tym ponad 400 tys. klientów naszego systemu LEX, zyska dostęp do rozwiązań, które ułatwią im wykonywanie obowiązków zawodowych – zaznacza Włodzimierz Albin.

Są już pierwsi partnerzy

Jako jedni z pierwszych do LEX Hub dołączyli twórcy prawniczej aplikacji Treesk. – Nasze rozwiązanie to wygodne narzędzie do tworzenia i prezentowania klientowi dokumentów prawnych. Dołączenie do LEX Hub uznajemy za kolejny krok w rozwoju naszej firmy. A że kreowanie i promowanie innowacji z obszaru LegalTech to spore wyzwanie, naturalnym partnerem jest Wolters Kluwer. Wierzymy w sukces, bo zawieranie partnerstw na wymagającym rynku to odpowiednia strategia –
podkreśla Joanna Daniłowicz, radca prawny i współtwórca Treesk.

– Chcemy, by nasz nowy ekosystem legaltechowy stał się liderem innowacji i budował nowe wartości. Zapraszam do współpracy kolejnych partnerów. Jestem przekonany, że razem będziemy po prostu silniejsi – podsumowuje Marcin Kleina.

Poznaj swoje korzyści i dołącz do LEX Hub >>

O Wolters Kluwer
Wolters Kluwer Polska jest częścią międzynarodowego koncernu Wolters Kluwer – globalnego lidera w dziedzinach profesjonalnej informacji, oprogramowania i usług dla branży prawniczej, administracji publicznej, biznesu, opieki zdrowotnej oraz obszaru compliance. Firma pomaga klientom w podejmowaniu codziennych decyzji poprzez eksperckie narzędzia łączące głęboką wiedzę merytoryczną z zaawansowaną technologią i usługami. Wolters Kluwer obsługuje klientów z ponad 180 krajów, a swoją działalność prowadzi w ponad 40, zatrudniając ok. 19 tys. osób na całym świecie. Klientami Wolters Kluwer jest 93% firm z rankingu największych amerykańskich spółek Fortune 500. W 2018 r. koncern osiągnął przychody w wysokości 4,3 mld euro. Centrala firmy znajduje się w Alphen aan den Rijn w Holandii.

Źródło: informacja prasowa

Specfile w LEX Hub >>

Zostaw komentarz

MENU