Otrzymałeś maila o próbie wysłania zaszyfrowanego pliku Specfile?

Zachowaj bezpieczeństwo informacji. Poniżej prezentujemy krótką instrukcję, jak postąpić, gdy otrzymasz wiadomość informującą, że nadawca chce Ci przesłać zaszyfrowany przy pomocy aplikacji Specfile plik.
Aplikacja Specfile jest NIEODPŁATNA.

Z tej instrukcji dowiesz się: jak zarejestrować się w Specfile, jak pobrać aplikację, jak ją zainstalować oraz jak deszyfrować zaszyfrowany plik.
Informacje szczegółowe znajdują się w linkach na końcu tego artykułu.

Specfile jest prostą aplikacją, a korzystanie z niej nie wymaga wiedzy specjalistycznej. Dlatego aby zainstalować aplikację i korzystać z niej, nie potrzebujesz pomocy z zewnątrz. Wszystkie czynności wykonasz w intuicyjny sposób sam.

Rejestracja

rejestracja w specfile

Wejdź na https://www.specfile.pl/ i w pole „e-mail” wpisz swój adres, a następnie kliknij „utwórz konto”.

Otrzymasz informację potwierdzającą wysłanie linku aktywacyjnego do konta.
Wejdź na swoją skrzynkę pocztową i otwórz wiadomość od app@mg.specfile.pl.
Kliknij niebieski przycisk „kontynuuj rejestrację”. Zostaniesz wówczas przekierowany do nowej witryny. Uzupełnij dane niezbędne do korzystania z nowo utworzonego konta, zaakceptuj oświadczenia i kliknij „utwórz konto”.

Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdziesz w artykule>>> Rejestracja w Specfile – jak to zrobić?

Pobieranie aplikacji Specfile

Wejdź na https://www.specfile.pl/ i przejdź do panelu logowania (trzecia zakładka u góry strony).
logowanie w menu
Możesz pobrać aplikację bez logowania (kliknij „Pobierz Aplikację bez logowania”) lub zalogować się, a następnie w kokpicie wybrać przycisk „Pobierz”.
Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdziesz w artykule>>> Jak pobrać plik instalacyjny specfile.exe?

Instalowanie aplikacji

Uruchom plik instalacyjny, zaakceptuj postanowienia licencyjne i przejdź przez instalację aplikacji klikając każdorazowo przycisk „Next>”. Na końcu tego procesu wybierz „Install”.
Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji znajdziesz w artykule>>> Aplikacja Specfile – jak to zainstalować?

Logowanie

Jeżeli zainstalowałeś aplikację bez logowania, zaloguj się po zainstalowaniu Specfile. Wejdź na stronę Specfile.pl i w prawym górnym rogu wybierz „logowanie”. Wpisz swój email i hasło, a następnie kliknij „zaloguj się”.
Gdy pobierzesz i uruchomisz aplikację, Specfile zaszyfruje plik, który przygotował dla Ciebie nadawca i wyśle go na Twoją skrzynkę email.
Szczegółowe informacje dotyczące logowania znajdziesz w artykule>>> Jak zalogować się do aplikacji Specfile?

Co dalej?

Zaszyfrowany plik możesz deszyfrować bezpośrednio w swojej skrzynce email lub najpierw pobrać, a następnie deszyfrować go na swoim komputerze.
Kliknij plik prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu kontekstowego „Szyfruj/Deszyfruj (Specfile)”. Wpisz swoje hasło i kliknij przycisk „Deszyfruj plik”. Otwórz plik, który deszyfrowałeś aby sprawdzić jego zawartość.
deszyfrowanie pliku specfile deszyfrowanie plików specfile
Szczegółowe informacje dotyczące deszyfrowania znajdziesz w artykule>>> Wszystko o deszyfrowaniu w aplikacji Specfile

Aplikacja Specfile pomoże Ci zachować bezpieczeństwo informacji. Stosuj ją nie tylko do deszyfrowania otrzymanych od nadawcy plików, ale i do ochrony poufnych danych na Twoim komputerze.


Inne przydatne artykuły:
Specfile – ustawienia >>
Wszystko o szyfrowaniu w aplikacji Specfile >>

Warning: Attempt to read property "term_id" on null in /usr/home/SpecBlog/domains/specblog.usermd.net/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3787 Warning: Attempt to read property "name" on null in /usr/home/SpecBlog/domains/specblog.usermd.net/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3789 Warning: Attempt to read property "slug" on null in /usr/home/SpecBlog/domains/specblog.usermd.net/public_html/wp-includes/class-wp-query.php on line 3791

Zostaw komentarz

MENU