Wyciek danych? Password Checkup poinformuje Cię, czy Twoje hasło jest nadal bezpieczne

Od początku lutego wyciek danych i przeglądarka Chrome mają wiele wspólnego i to w pozytywny tego słowa znaczeniu. Chrome był najpopularniejszą przeglądarką internetową w Polsce w 2018 roku (w grudniu ub.r. zanotował 76,95 proc. udziału w naszym rynku). Zawsze zastanawiało mnie, czy popularność przeglądarki idzie w parze z popularnością rozszerzeń do Chrome’a. Nie znalazłam takich badań, więc postanowiłam zrobić własne. Wynik? Z rozszerzeń korzystają programiści i marketerzy😉 Dlatego słuszne wydaje mi się propagowanie wiedzy o nowym dodatku Password Checkup. To właśnie on łączy wyciek danych i Chrome’a.

Wyciek danych a Password Checkup – o co chodzi?

Password Checkup to rozszerzenie, które pomaga ponownie zabezpieczyć konta, których bezpieczeństwo zostało naruszone. Mówiąc prościej – sprawdzi, czy nasze hasło nie wyciekło do sieci. Jak to działa? Instalujesz dodatek. Jeśli Twoje dane do logowania do jakiegoś serwisu stały się jawne wskutek wycieku danych, zobaczysz alter. Wówczas zmienisz hasło i po sprawie.

Wyciek danych – o czym powinieneś pamiętać

Jeśli wykorzystujesz hasło, którego bezpieczeństwo zostało naruszone także w innych serwisach, od razu je zmień. Uwaga – Password Checkup zareaguje tylko wówczas, gdy zarówno nasza nazwa użytkownika, jak i hasło zostały ujawnione. Czyli alert nie zostanie uruchomiony, jeśli używasz tego samego pseudonimu w wielu miejscach w sieci, ale wszędzie korzystasz z innych haseł.

Czy to jest bezpieczne?

W sklepie Chrome’a informują, że Password Checkup został opracowana z myślą o ochronie prywatności i nie przekazuje żadnych informacji, które umożliwiłyby identyfikację konta użytkownika.  Tym samym rozszerzenie jest odporne na ewentualny wyciek danych ze swojej strony.

Od 5 lutego, czyli od premiery rozszerzenia w Chrome Web Store, dodatek został pobrany prawie 270 tysięcy razy. Polecamy każdemu tę wtyczkę jako uzupełnienie wszelkich działań podejmowanych w  celu ochrony danych i dokumentów przechowywanych na komputerze.


Chroń swoje dokumenty. Pobierz bezpłatnie aplikację Specfile i szyfruj dowolne pliki pdf, dokumenty word, excel, zdjęcia czy video, a nawet całe foldery jednym kliknięciem. Pobierz aplikację Specfile

Zostaw komentarz

MENU