Wysyłasz PIT-y do pracowników? Zamiast z tradycyjnego listu poleconego, skorzystaj z tańszej opcji e-polecony

Jeśli wysyłasz PIT-y do swoich pracowników, skorzystaj z usługi Elektroniczny List Polecony z potwierdzeniem odbioru. To wygodna opcja w niskiej cenie, która stanowi doskonałą alternatywę dla tradycyjnej wysyłki.

Co to jest e-polecony?

E-polecony czyli Elektroniczny List Polecony jest cyfrowym odpowiednikiem tradycyjnego listu poleconego z potwierdzeniem odbioru. Podobnie jak e-mail, możesz go wysłać bezpośrednio z Twojego komputera. Ale nie jest to zwykła wiadomość elektroniczna.

E-polecony wysyłany jest jest w bezpiecznej formie szyfrowanej. Oznacza to, że tylko i wyłącznie wskazany odbiorca może odczytać treść listu. Ponadto nadawca otrzymuje potwierdzenie odbioru wiadomości, gdy odbiorca zapozna się z jej treścią.

PIT-y wysłane e-poleconym?

Elektroniczne potwierdzenie odbioru jest takim samym dowodem przed sądem, jak to tradycyjne. Mówią o tym przepisy Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014 r. – Art. 3 pkt 36 oraz Art. 43 pkt 1.

Ponieważ e-polecony spełnienia te warunki: poufność korespondencji, potwierdzenie odbioru, zgodność z obowiązującym prawem, możemy skorzystać z tego narzędzia przy wysyłce tegorocznych PIT-ów. Z ogromnym pożytkiem: szybciej i dużo, dużo taniej!

Ile zaoszczędzisz wysyłając PIT-y e-poleconym?

Elektroniczny List Polecony Specfile kosztuje 1,23 zł. Opłata jest pobierana tylko wówczas, gdy wysyłka jest skuteczna (czyli odbiorca zapozna się z treścią wiadomości). Dla przykładu – jeśli zamierzasz wysłać 50 PIT-ów tradycyjnym listem poleconym z potwierdzeniem odbioru, wydasz niecałe 600 zł. Przechodząc na e-polecony może zaoszczędzić prawie 90% tej sumy, ponieważ wysyłka będzie kosztowała dokładnie 61,50 zł.

Bonusy

Możesz zmotywować odbiorcę do zapoznania się z treścią wiadomości dzięki tzw. premii za odbiór dla obiorcy listu. Nadawca sam ustala jej wysokość. Jest to opcja dobrowolna – premia za odbiór może także wynosić 0 zł.

Jak wysłać e-polecony?

Jeśli jesteś już użytkownikiem aplikacji Specfile, wysyłka Elektronicznego Listu Poleconego będzie dla Ciebie wyjątkowo prosta, ponieważ odbywa się na takich samych zasadach, co wysyłka zwykła bezpośrednio z aplikacji. Jedyna różnica polega na wyborze rodzaju przesyłki: wyślij PIT wysyłką rejestrowaną.

Nigdy nie korzystałeś z aplikacji? Nic nie szkodzi, Specfile to prosty program typu „one clik” dla osób nietechnicznych. Wszystkie operacje wykonasz w sposób intuicyjny. Sprawdź jakie to proste > https://www.youtube.com/watch?v=LGOJAcMed8g&list=UUaXrgRpnu4s–A48qUcg14Q&index=6

Dowiedz się więcej >>> https://www.specfile.pl/elektroniczny-list-polecony/

Zostaw komentarz

MENU