Szyfrowanie folderów naprawdę się opłaca. Sprawdź jakie byłyby straty gospodarcze spowodowane cyberatakiem na światową skalę

Szyfrowanie folderów naprawdę się opłaca. Eksperci ds. analizy ryzyka z firm ubezpieczeniowych Aon i Lloyd’s of London oszacowali, ile wyniosłyby ewentualne straty gospodarcze spowodowane cyberatakiem na światową skalę. Wynik? Nawet 193 mld dolarów!

Czy szyfrowanie folderów opłaca się w Twojej branży?

Specjaliści z Aon i Lloyd’s of London wymieniają sektory gospodarki najbardziej narażone na straty w wyniku globalnego cyberataku. Ostrzegają, że może on jednocześnie dotknąć podmioty z wielu branż, ale na największe straty narażone są handel, ochrona zdrowia, przemysł wytwórczy i finanse. Najsilniej w wyniku takiego zdarzenia ucierpią Europa i Stany Zjednoczone.

Tylko 7% organizacji nie zostało dotkniętych w ostatnim roku żadną próbą ataku sieciowego

Jak podaje dostawca rozwiązań w zakresie równoważenia obciążeń i cyberbezpieczeństwa Radware*, w 2018 roku z cyberatakiem zetknęło się aż 93% amerykańskich przedsiębiorstw. Skuteczny atak kosztował przedsiębiorstwo średnio 1,1 mln dolarów. Największe straty poniesiono wskutek utraty sprawności operacyjnej w zakresie świadczenia usług oraz ze względu na konsekwencje związane ze spadkiem zaufania klientów do przedsiębiorstwa. Według przeprowadzonych badań celem ataków w 37% przypadkach była kradzież danych. Z raportu wynika również, że aż 21% przedsiębiorstw było atakowanych każdego dnia, a 78% musiało czasowo zaprzestać świadczenia usług albo świadczyć je w ograniczonym zakresie.  

Czego boją się przedsiębiorcy? Okazuje się, że 35% z nich najbardziej obawia się wycieku i straty danych. Nic dziwnego. Zdaniem Interpolu przestępczość internetowa jest w tej chwili bardziej intratnym zajęciem niż handel narkotykami.

*raport dla centrów przetwarzania danych

test phishingowy

Chroń swoje dokumenty. Szyfrowanie dokumentów word, pdf, excel , zdjęć czy video, a nawet szyfrowanie całych folderów jednym kliknięciem.
Pobierz bezpłatnie aplikację Specfile

Zostaw komentarz

MENU