Zabezpieczanie dokumentów dla leniwych czyli wszystko, co powinieneś wiedzieć o szyfrowaniu folderów

Tworzysz dużo dokumentów tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, faktur, umów? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Szyfrowanie folderów – dlaczego jest przydatne?

Szyfrowanie folderów to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy każdego dnia generują wiele dokumentów. Jeżeli każdy plik, który tworzysz zawiera dane osobowe lub stanowi tajemnicę firmy, musisz go chronić przed wyciekiem, modyfikacją i niepowołanym dostępem. Jeśli tych plików jest dużo, szyfrowanie może być dla Ciebie bardzo nurzące. Podobnie, jeśli zajmujesz się archiwizacją e-dokumentów albo obróbką zdjęć (pamiętaj, wizerunek to też dana osobowa). Reasumując: zabezpieczanie pojedynczych plików jest nieefektywne zawsze wtedy, kiedy mamy do czynienia z dużym zbiorem dokumentów.

Szyfrowanie folderów – jak to zrobić przy pomocy aplikacji Specfile?

Szyfrowanie dokumentów przy pomocy Specfile jest proste i intuicyjne. Nie potrzebujesz żadnej wiedzy technicznej aby zabezpieczać całe katalogi. Umieść wszystkie dokumenty, które chcesz zaszyfrować w jednym miejscu, a następnie kliknij w katalog prawym klawiszem myszy i z menu podręcznego wybierz polecenie „Szyfruj katalog (Specfile)”. I gotowe. Postępujesz zatem dokładnie tak samo jak wówczas, gdy chcesz zaszyfrować pojedynczy plik. Pamiętaj, że Specfile nie szyfruje całego katalogu, lecz wszystkie znajdujące się w nim pliki, dlatego możesz zaszyfrowane dokumenty swobodnie przenosić między folderami lub w razie potrzeby deszyfrować wybrany plik zamiast całego katalogu. Aplikacja umożliwia szyfrowanie dokumentów z każdym rozszerzeniem dlatego wiedz, że z łatwością zabezpieczysz także foldery skompresowane (na przykład .zip).

Szyfrowanie folderów – kto może korzystać z tej funkcji?

Funkcja szyfrowania folderów aktywna jest niestety tylko dla kont firmowych. Dobra wiadomość jest taka, że Specfile jest tani, ponieważ roczna licencja dla 5 stanowisk kosztuje 720 zł czyli około 40 groszy dziennie za komputer. Jeśli nie jesteś pewnie, czy konto firmowe jest dla Ciebie, zanim wykupisz licencję możesz je testować przez 14 dni za darmo. Płatna opcja Specfile ma do zaoferowania wiele więcej niż tylko szyfrowanie folderów. Dostęp do zabezpieczonych plików i katalogów możesz współdzielić z innymi użytkownikami, wysyłać wiadomości bezpośrednio z aplikacji czy prowadzić ewidencję dokumentów.

test phishingowy

Szyfrowanie pojedynczych dokumentów word, pdf, excel , zdjęć czy video jest bezpłatne. Pobierz i korzystaj z aplikacją Specfile.

Zostaw komentarz

MENU