Okienko poczty szyfrowanej

To najprostsze na rynku rozwiązanie, umożliwiające bezpieczną (szyfrowaną) komunikację klient-firma. Klient nawet nie zauważy, że wiadomość jest szyfrowana, skorzysta z narzędzia jak ze zwykłego formularza kontaktowego!

Tak wygląda okienko poczty szyfrowanej. Okienko szyfruje zarówno treść wiadomości, jaki i załączniki:


Szyfrowanie odbywa się lokalnie, tzn. żaden zaszyfrowany dokument nie opuszcza urządzenia (np. komputera) użytkownika (klienta).

Aby klient mógł wysłać do Ciebie zaszyfrowaną wiadomość, wystarczy przekazać mu link, który prowadzi do Twojego okienka poczty szyfrowanej i jest powiązany tylko z Twoim kontem Specfile. Każda wiadomość i załącznik, które zostaną przesłane za pomocną okienka z linku, trafią w zaszyfrowanej formie na Twoją skrzynkę email (na adres powiązany z kontem Specfile). 

Aby pobrać link zaloguj się na swoje konto Specfile.  

Link możesz przekazać bezpośrednio klientowi, umieść go na swojej stronie www albo w stopce maila.

Zaszyfruj i wyślij – okienko poczty szyfrowanej w formie WIDGETU na Twojej stronie www

Okienko poczty szyfrowanej możesz także umieścić na swojej stronie www w formie elementu graficznego czyli WIDGETU. Takie okienko może np. zastąpić tradycyjny formularz kontaktowy. Okienko w formie wigdetu wygląda tak:

Wigdet działa dokładnie tak samo jak okienko z linku.


Dołączony tekst oraz załączniki przekazane przez klienta do tego okienka, są szyfrowane na jego komputerze Twoim kluczem publicznym, i tylko Ty możesz je odszyfrować swoim kluczem prywatnym. Nie ma więc obawy, że ktokolwiek po drodze od klienta do Ciebie odczyta zawartość przesyłanej korespondencji (zwykle można to zrobić na każdym węźle pośredniczącym w przekazywaniu korespondencji lub na serwerze poczty lub nawet na komputerze odbiorcy).

Informacja o korespondencji przekazanej za pomocą okienka jest wysyłana na Twój adres mailowy. Kliknięcie w link zawarty w tym mailu spowoduje automatyczne odszyfrowanie plików tej korespondencji i wyświetlenie ich zawartości na stronie Twojej przeglądarki.

Aby pobrać kod do wklejenia na Twoją stronę www, zaloguj się na swoje konto Specfile. 

Instrukcję jak działa okienko krok po kroku znajdziesz TUTAJ.

Chcesz zacząć korzystać z okienka poczty szyfrowanej?

Rejestracja Twojego adresu mailowego na stronie specfile.pl jest jedynym kryterium wymaganym przed uruchomieniem działania okienka (nie dotyczy Twoich klientów!).

Możemy pomóc Ci wdrożyć okienko do tworzenia i wysyłki bezpiecznej korespondencji. Napisz do nas na kontakt@specfile.pl
MENU